shopify visitor statistics

Ayasofya’daki Meleklerin Sırrı ve Ayasofya’nın Bilinmeyen Sırları

You may also like...

3 Responses

 1. Mehmet Ozdumlupinar diyor ki:

  Bir rivayete göre Aya Sofya büyük bir depremde yikilir. Ne kadar yeniden yapmaya kalksalar da yapilamaz. Cünkü ustalar insaata baslarlar, ertesi gün geldiklerinde insaatin yeniden yikildigini görürler.

  Bizansin o zamanki en bilgin kesisleri bir araya gelirler ve bu meseleyi Peygamberimiz Muhammed SAV danismaya karar verirler.

  Bir heyet Peygamberimize gelir ve durumu arz ederler. Peygamber efendimiz o esnada Mescidi Nebevinin insaatiyle mesguldür. Oradan bir avuç toprak alir, üzerine bir miktar agiz suyundan serper ve harç haline getirir ve o gelen heyete verir. Bu harcin Aya Sofyanin insaat harcinin içine koymalarine tavsiye eder.

  Heyet geri döner ve Peygamberimizin dedigi uygulanir ve bu sayede Aya Sofyanin insaati tamamlanir.

  Hatta Hz. Ömer bu konuda Peygamberimizi tenkit eder. Buna istinaden Peygamber efendimiz o meshur Istanbul’un fethine dair hadisini irad eder.

 2. mehdi diyor ki:

  cübbeli youtube videolarından birinde kabe’nin altında bir hazine olduğuna dair bir hadisten bahsediyordu ! özetle zamanı gelince 30-40 yaşlarında beklenen biri geleceği zaman bu hazine ortaya çıkacağı hakkında farklı alimlerinde yorumları var ! hatta bu ahit sandığı bile olabilir ! sonuç olarak kabe zaman içinde 3 kere yıkılıp tekrar yapıldığı bilimsel ve tarihsel olarak kayıtlı olduğu düşünülür ise ! özetle ahir zamandayız ! ! !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir