Ayasofya’daki Meleklerin Sırrı ve Ayasofya’nın Bilinmeyen Sırları

Bu yazılar ilginizi çekebilir...

4 Responses

 1. Mehmet Ozdumlupinar dedi ki:

  Bir rivayete göre Aya Sofya büyük bir depremde yikilir. Ne kadar yeniden yapmaya kalksalar da yapilamaz. Cünkü ustalar insaata baslarlar, ertesi gün geldiklerinde insaatin yeniden yikildigini görürler.

  Bizansin o zamanki en bilgin kesisleri bir araya gelirler ve bu meseleyi Peygamberimiz Muhammed SAV danismaya karar verirler.

  Bir heyet Peygamberimize gelir ve durumu arz ederler. Peygamber efendimiz o esnada Mescidi Nebevinin insaatiyle mesguldür. Oradan bir avuç toprak alir, üzerine bir miktar agiz suyundan serper ve harç haline getirir ve o gelen heyete verir. Bu harcin Aya Sofyanin insaat harcinin içine koymalarine tavsiye eder.

  Heyet geri döner ve Peygamberimizin dedigi uygulanir ve bu sayede Aya Sofyanin insaati tamamlanir.

  Hatta Hz. Ömer bu konuda Peygamberimizi tenkit eder. Buna istinaden Peygamber efendimiz o meshur Istanbul’un fethine dair hadisini irad eder.

 2. mehdi dedi ki:

  cübbeli youtube videolarından birinde kabe’nin altında bir hazine olduğuna dair bir hadisten bahsediyordu ! özetle zamanı gelince 30-40 yaşlarında beklenen biri geleceği zaman bu hazine ortaya çıkacağı hakkında farklı alimlerinde yorumları var ! hatta bu ahit sandığı bile olabilir ! sonuç olarak kabe zaman içinde 3 kere yıkılıp tekrar yapıldığı bilimsel ve tarihsel olarak kayıtlı olduğu düşünülür ise ! özetle ahir zamandayız ! ! !

 3. 🍭 🌈 dedi ki:

  Bu inanışlardan hiçbiri doğru değildir. Biz melekleri göremeyiz, ama onlar bizi görebilir. Bu resimlerin melek olduğuna inanan müslüman kardeşlerime hayret ediyorum doğrusu. Ayrıca Ayasofya’yı inşaa eden (camiye çevrilmesi dışında) Kişiler müslüman değildir. Bunu da belirtirim. Ayasofya kubbesini canlı gözle görsem bile bunların melek olduğuna asla ve asla inanmam. Bu tür şeylere inananlara tek sözüm; Ayetel Kürsi’yi ve İhlas suresini okumalarını ve bir daha düşünmelerini rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: